Zalety treningów z trenerem personalnym

15 czerwca 2022 Artykuł przeczytasz w 2 min 12 sek

Zalety treningów z trenerem personalnym

Trening może być wykonywany samodzielnie lub we współpracy z trenerem personalnym. Osoby, które optują za pierwszym rozwiązaniem, uważają, że jest to najczęściej tańsze i mniej wymagające. Jednak w praktyce może okazać się, że to bardzo pozorna oszczędność. Samodzielny trening bez wskazówek ze strony wykwalifikowanego trenera niezwykle często będzie posiadał większe lub mniejsze wady. Zaliczyć do nich możemy: błędne powtórzenia, nieprawidłowo wykonywane sekwencje ćwiczeń a także coś, co można określić brakiem dystansu i samokontroli. W prosty sposób możemy źle oszacować swoje siły i umiejętności, co prowadzi do przeforsowania organizmu, a w konsekwencji sprzyja kontuzjom.

Plusy treningów z trenerem personalnym

Treningi z trenerem personalnym są najefektywniejszą formą uprawiania ćwiczeń. Jeśli chcesz przenieść swoją kondycję na wyższy poziom, to współpraca z osobistym trenerem jest idealnym wyborem. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz ćwiczyć, czy siłownia jest Twoim drugim domem, taka współpraca pomoże osiągnąć Ci założone cele. Sprawność i zdrowie jest tutaj bowiem na pierwszym miejscu.

Zacznijmy od tego, kim jest trener personalny. Jest to osoba przeszkolona w tworzeniu oraz wdrażaniu skutecznych programów ćwiczeń dla swoich klientów. Co ważne są one bezpieczne, a jednocześnie pomagają osiągać zamierzania w sposób adekwatny do możliwości klienta. Trener personalny ponadto pomaga wprowadzić zmiany w stylu życia, tak, aby cel treningów został osiągnięty – niezależnie, czy jest to po prostu pozbycie się bólu, czy zdobycie osiągnięć sportowych na poziomie zawodowym.

Powody, dla których warto zatrudnić trenera personalnego

Poniżej przedstawiamy pięć głównych zalet treningów z trenerem personalnym.

1. Bezpieczeństwo ćwiczeń

Nie wiesz, jak odpowiednio ćwiczyć? Trener personalny, dzięki swojemu przeszkoleniu, będzie wiedział, jaki bezpieczny program treningowy dla Ciebie stworzyć. Zapewni to nie tylko wysoką skuteczność, ale i ochroni przed kontuzjami. Nie musisz się obawiać o swoje zdrowie i samopoczucie, gdyż stale ma Cię pod swoją opieką.

2. Kształtowanie prawidłowych nawyków

Nawyk to powtarzalna czynność, która naturalnie stała się częścią naszego życia. Pojawia się w reakcji na określony bodziec. Zdrowe nawyki sprzyjają szybszemu osiągnięciu upragnionej formy czy sprawności. Dzięki trenerowi personalnemu poznasz metody kształtowania właściwych nawyków i wcielisz je w życie. Dowiesz się, jakie czynności możesz zautomatyzować i ile czasu na to potrzebujesz.  

3. Zwiększenie motywacji

 Jednym z najtrudniejszych elementów związanych z utrzymaniem rutyny treningowej jest konsekwentne wykonywanie ćwiczeń. Trener personalny pomoże zmotywować się do osiągania celów. Innymi słowy, taka współpraca da Ci impuls, którego potrzebujesz, aby rozpocząć trening. Często okazuje się, że ciężej pracujemy, kiedy zwyczajnie mamy kogoś życzliwego nam u boku. A trener personalny to osoba, która na pewno zadba o odpowiednią atmosferę podczas ćwiczeń.

4. Pogłębienie wiedzy o własnej sprawności i ciele

Odpowiednio dobrany trener personalny dużo wie o fizjologii człowieka i mechanice ciała, zachowaniach, ćwiczeniach i nie tylko. I tak, naprawdę nie trzyma tej wiedzy tylko dla siebie. Dzięki rozmowom podczas treningów dowiesz się nie tylko wiele o własnych możliwościach, ale i o obsłudze sprzętu, doborze ćwiczeń oraz o… sobie. Potraktuj rozmowy z trenerem personalnym jako źródło cennej wiedzy.

5. Przygotowanie ćwiczeń specjalnie dla Ciebie

Google jest kuszącą alternatywą, ale posiadanie osobistego trenera zapewni Ci zindywidualizowany plan, dzięki któremu osiągniesz najlepsze rezultaty. Indywidualne podejście oszczędza czas, ale także pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości organizmu. Praca z trenerem personalnym w oparciu o sprecyzowany zestaw ćwiczeń oraz wskazówek, umożliwia szybsze osiągnięcie upragnionych celów. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż szukanie ćwiczeń po omacku w sieci.

Trening z trenerem personalnym może być wspaniałą przygodą. Warto jednak odpowiednio dobrać osobę, z którą chcemy rozpocząć współpracę. Kliknij tutaj i zobacz szczegóły oferty treningów personalnych w Słupsku.

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy