Jak zwiększyć swoją koncentrację?

1 lutego 2023 Artykuł przeczytasz w 1 min 23 sek

Jak zwiększyć swoją koncentrację?

Chcesz zwiększyć swoją koncentrację? W pierwszej kolejności zadbaj o podstawy! To, co może wydawać się oczywiste, dla wielu osób jest sporym zaskoczeniem. Tymczasem zbudowanie solidnej bazy przełoży się na Twoją efektywność, a tym samym na wyższe zarobki lub płynniejsze osiągnięcie celu, do którego dążysz. Zastanówmy się, co może pomóc?

jak zwiększyć swoją koncentrację

Suplementy na koncentrację? Masz w domu coś tańszego!

Na pewno czułeś nie raz, że chętnie sięgnąłbyś po magiczny środek, który szybko sprawi, że zaczniesz funkcjonować dużo lepiej. Kiedy w pracy czujesz, że szare komórki mogłyby dać z siebie więcej, nie szukaj cudownych rozwiązań. Rynek oferuje wiele różnorodnych suplementów. Można zgubić się w gąszczu przepisów na lepsze życie, dzięki kolorowym tabletkom, pakowanym w jeszcze ładniejsze opakowania. Zamiast suplementów pamiętaj o… odpowiednim nawodnieniu.

Tak, tylko tyle i aż tyle! To prosty i skuteczny, ale pomijany sposób na to, by w ciągu dnia czuć większe skupienie i lepszą koncentrację na działaniach w pracy!

Wpływ odpowiedniego nawodnienia na koncentrację

Kiedy jesteśmy odpowiednio nawodnieni, łatwiej jest zebrać myśli, a pomysły, które wpadają do głowy, są bardziej klarowne i trafione! Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzialna jest za to biologia. Nasz mózg składa się w większości z wody (~85%!), więc bez niej NIE MASZ SZANS na działanie na wysokich obrotach przez długi czas! A kto pamięta o odpowiednim nawodnieniu w pracy i tym bardziej myśli o jego wpływie na organizm? No właśnie. Zdecydowanie łatwiej jest sięgnąć po kolejne suplementy, zamiast przemyśleć na spokojnie, jak zwiększyć swoją koncentrację w inny sposób.

Nie obwiniaj się jednak za to, że zapominasz o wodzie. Współczesny styl życia oraz często siedzący tryb pracy, nie sprzyja temu, aby wypracowywać odpowiednie nawyki. Możesz jednak zacząć nawet dziś. Już 1% odwodnienia (nie czujesz jeszcze pragnienia) objawia się zmęczeniem i spadkiem koncentracji! Dlatego warto o tym pamiętać.

Jak to jest z tym nawodnieniem u Ciebie? Jeśli potrzebujesz wsparcia w dojściu do sprawności fizycznej, czujesz, że chcesz wprowadzić do życia więcej ruchu lub cierpisz z powodu np. kontuzji, zapraszam do skorzystania z mojej oferty! Oprócz odpowiedniego nawodnienia to właśnie regularna aktywność fizyczna pobudza ciało i umysł do działania, dodaje energii do pracy czy na resztę dnia oraz pomaga „odciąć się” i „zresetować”. Zadbaj o siebie już dziś!

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy