Jak znaleźć więcej czasu na trening (i nie tylko)?

7 kwietnia 2020 Artykuł przeczytasz w 2 min 4 sek

Jak znaleźć więcej czasu na trening (i nie tylko)?

Czas to nasza najcenniejsza waluta. Jedyna, której nie można odłożyć na później i jedyna, której nie da się odrobić, kiedy już się ją wyda. Co gorsze, z biegiem lat odczuwa się, jakby wskazówki zegara stopniowo przyspieszały.

Jeśli czujesz, że brakuje Ci czasu na trening lub na jakąkolwiek inną rzecz, która jest dla Ciebie ważna – ten artykuł pomoże Ci to zmienić. Zaczniesz w końcu działać!

To 3 sprawdzone sposoby, które stosuję od dłuższego czasu. Na przykład, dzięki nim możesz teraz czytać te słowa, bo o założeniu własnej strony internetowej pierwszy raz pomyślałem jakoś w połowie 2019 roku, ale stwierdziłem, że… nie mam na to czasu 🙂

Do dzieła więc!

Sposób 1: Ogranicz to, co zbędne!

Internet czy telewizja pożerają nasz czas jak ogromna czarna dziura. Znajdź coś, co zabiera Ci najwięcej uwagi i nie pozwala Ci skupić się na celu, a następnie ogranicz to przez najbliższe 3 dni.

Ja już dawno przestałem obserwować te profile na swoim Facebooku czy Instagramie, których postów nawet nie czytam, wyczyściłem maila z niepotrzebnych newsletterów. Sprawiało to, że jedynie musiałem przesuwać dłużej palcem czy myszką po ekranie czasami widząc rzeczy, które mnie drażniły. Od kilku lat nie mam w telefonie/komputerze żadnych gier czy tego typu aplikacji.

Dodatkowo niedawno poznałem możliwość ustawienia sobie powiadomienia, które pojawia się, gdy spędzisz na Fejsie więcej niż godzinę.

Sposób 2: Zaczynaj od najważniejszych działań!

Jeśli masz do zrobienia trening, zrób go możliwie wcześnie. Z samego rana lub od razu po pracy. Im później zaplanujesz coś co odwlekasz, tym więcej wymówek w ciągu dnia na to znajdziesz. Czasami sama myśl: “to ważne, muszę to zrobić” i odsuwanie tego w czasie – męczy bardziej niż zabranie się za to.

Od kiedy najważniejsze rzeczy staram się robić tak szybko, jak tylko mogę – czuję więcej energii. Wzrasta motywacja i pewności siebie. Poczujesz to samo – w końcu działasz i zbliżasz się do celu, pokonujesz coś co do tej pory sprawiało Ci hamującą Cię trudność.

Sposób 3: Zaplanuj dokładnie swój trening!

Muszę zrobić trening…” – taa, kiedyś może pójdę. Najlepiej “jutro”.
Zapisz w kalendarzu – “Dzisiaj o 17:00 idę na trening – robię pośladki, plecy i brzuch” – to coś ważnego!

Odpowiedni plan treningowy ma równie ogromne znaczenie.
Powinien być dopasowany nie tylko do Twojej aktualnej formy, stanu zdrowia i celu, ale także do
Twoich możliwości czasowych. Nie musisz trenować 3-4 razy w tygodniu po 2h! To mit!

A jeśli nie wiesz, jak ułożyć dobry trening, dopasowany do Twojej aktualnej sytuacji – skorzystaj z pomocy specjalisty!
Dodatkowo, jeśli już z kimś się umówisz, Twoja motywacja wzrośnie! Nie chcesz przecież wyjść na osobę niesłowną, prawda?

Jak najszybciej znaleźć czas na trening?

Już dziś znajdź jedną rzecz, którą ograniczysz przez najbliższe 3 dni i zobacz, ile czasu zyskasz oraz zapisz w kalendarzu dzień i godzinę najbliższego treningu. Najlepiej zrób go jeszcze dzisiaj. Regularna praca nad swoimi nawykami nie jest łatwa, ale szybko zauważysz różnicę. Dzięki temu, że zaczniesz działać już teraz, poczujesz więcej pewności siebie i motywacji co napędzi efekt!

Filizofia Movery to aktywność, zdrowie i rozwój – dlatego właśnie powstał ten artykuł.

PS. A jeśli potrzebujesz pomocy w budowie planu treningowego dopasowanego do Twoich możliwości czasowych, aktualnej formy, stanu zdrowia i celu – Kliknij tutaj i poznaj szczegóły na temat współpracy.

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy