Jak przygotować się na pierwszy trening z trenerem personalnym

15 marca 2023 Artykuł przeczytasz w 1 min 15 sek

Jak przygotować się na pierwszy trening z trenerem personalnym

Jak przygotować się na pierwszy trening z trenerem personalnym – wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Przede wszystkim należy zauważyć, że trening ma być dla ciebie przyjemnością i nawet, jeżeli masz jakieś obawy, podejdź do wszystkiego spokojnie. Jeszcze przed pierwszą rozmową z trenerem zastanów się, o co chcesz go zapytać. Trener personalny chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości i o ile może, odpowie na nurtujące pytania.

Przygotowanie do wywiadu

Pierwsze spotkanie to przede wszystkim rozmowa, dzięki której ustala się cel treningu. O co może zapytać trener personalny? Do istotnych kwestii należy zaliczyć:

  • ogólny stan zdrowia,
  • dotychczasowe doświadczenie z ćwiczeniami (sportem),
  • przebyte urazy, kontuzje,
  • prowadzony styl życia – np. podatność na stres,
  • ilość snu,
  • dieta.

Warto być szczerym – od tego zależy nie tylko zdrowie, ale i efektywność wykonywanych ćwiczeń. Im lepsze porozumienie z trenerem personalnym, tym lepsze rezultaty. Kluczem do sukcesu w treningach personalnych jest bowiem dopasowanie indywidualnego planu ćwiczeń, zamiast stosowania uniwersalnych zestawów. Jednakże jest to możliwe jedynie wówczas, kiedy przeprowadzony wywiad potraktujesz poważnie.

Czy na pewno trening personalny

Jeżeli wiesz, że cierpisz jeszcze z powodu kontuzji – nie zatajaj tego faktu. Pomyśl, czy nie lepszą opcją byłby wówczas dla Ciebie trening medyczny. Jeśli masz stary uraz, nie pamiętasz dokładnie jak przebiegał proces zdrowienia, zerknij wcześniej do dokumentacji medycznej. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyś zabrał ją do wglądu. Często pozwala to zapobiec odnowieniu kontuzji, o której przecież nic wie twój trener personalny.

Odpowiedni strój

Nie potrzebujesz markowych ubrań, aby trenować pod okiem specjalisty. Jednak zdecydowanie ubierz się w wygodny, nie krępujący ruchów, strój sportowy oraz sportowe obuwie. Ważne, abyś czuł się komfortowo. Ponadto zabierz ze sobą ręcznik oraz coś do picia. Więcej rzeczy nie będzie ci potrzebne.

Kluczowe jest jednak pozytywne nastawienie. Nawet, jeżeli jeszcze nie znamy celu, jaki chcemy osiągnąć, nie musimy niczego się obawiać. Trener personalny nie zmusza do ćwiczeń oraz nie naraża nikogo na przeforsowanie. Jego rolą jest pomóc w dotarciu na wymarzony szczyt – niezależnie czy jest to lepsza sprawność, poprawienie wyników sportowych czy zadbanie o sylwetkę. Jeśli masz wątpliwości – koniecznie do mnie napisz!

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy