Czym jest trening medyczny?

8 marca 2023 Artykuł przeczytasz w 1 min 1 sek

Czym jest trening medyczny?

Trening medyczny jest skierowany do osób, które cierpią na dolegliwości bólowe lub są po urazie i kontuzji, a chcą szybko i bezpiecznie wrócić do sprawności. Ból nawet niezbyt mocny potrafi bardzo zaburzyć codzienne funkcjonowanie, często bywa też przyczyną ograniczenia aktywności fizycznej. Tworzy to efekt błędnego koła – z jednej strony ruch jest potrzebny dla naszego organizmu, z drugiej strony intuicyjnie go unikamy.

Jakie efekty daje trening medyczny

Trening medyczny, który jest fachowo prowadzony pod okiem trenera personalnego, potrafi dać bardzo dobre efekty m.in. w postaci redukcji bólu oraz poprawieniu kondycji fizycznej oraz psychicznej. Już pierwsze efekty, które obserwuje i odczuje ćwiczący, pozwolą mu zdobyć większą pewność siebie oraz zaangażowanie w kolejne zajęcia. Nagle okazuje się, że to co czasami męczyło przez wiele miesięcy i utrudniało codzienne życie, może być tylko niemiłym wspomnieniem.

Wybrać trening czy masaż

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz, ale trening medyczny w zdecydowanej większości przypadków daje lepsze efekty. To nie masażysta porusza Twoim ciałem, ale Ty sam. Masaż może zamaskować główny problem, którym jest brak ruchu – w treningu medycznym go nie zabraknie. Ale bez obaw – przetrenowanie Ci nie grozi. Tempo, zakres ćwiczeń itp. – wszystko ustalane jest na podstawie dokładnego wywiadu. Dlatego tak ważne jest wybranie doświadczonego trenera personalnego, który ustali plan ćwiczeń.

W przypadku przebytej kontuzji lub urazu, złe wykonywanie ćwiczeń lub zbyt intensywny trening może spowodować odwrotny efekt do zamierzonego. Dlatego zawsze, kiedy chcesz pozbyć się bólu, powrócić do aktywności po urazie lub dłuższej przerwie lub po prostu dodać sobie pewności siebie w powrocie do formy – skontaktuj się ze mną. Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie – tak skuteczne, jak i bezpieczne dla Twojego organizmu.

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy