Co warto zrobić dla siebie w 2023 roku, aby zadbać o zdrowie

9 lutego 2023 Artykuł przeczytasz w 1 min 15 sek

Co warto zrobić dla siebie w 2023 roku, aby zadbać o zdrowie

Czy wiesz, co warto zrobić dla siebie w trwającym już roku? Oto 4 proste zasady, które wpłyną na Twoje zdrowie oraz poprawią sprawność. Być może uznasz, że to proste – a czy zamierzasz te kroki zrealizować?

1. Badania profilaktyczne

To jeden z tych elementów, na które zawsze brakuje czasu. Z reguły idziemy na badania dopiero, kiedy coś zaczyna się dziać. Tymczasem przynajmniej raz roku warto zrobić „przegląd” i zbadać podstawowe parametry (czy wiesz, jakie to są?). Jeśli jesteś osobą ubezpieczoną, bez problemu przysługuje Ci prawo do bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Śmiało pytaj o nie lekarza rodzinnego. Podstawowe badania profilaktyczne mogą z odpowiednim wyprzedzeniem pomóc zareagować na pogarszający się stan zdrowia, który nie daje jeszcze objawów, dzięki czemu możesz zapobiec rozwijaniu się nawet ciężkich chorób. Mogą wykryć również niedobory czy przykładowo zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Dzięki tej wiedzy możesz poprawić swoje samopoczucie i stan zdrowia pod okiem dietetyka i trenera.

2. Regularny ruch

Druga z rzeczy, którą warto zrobić dla siebie w 2023 roku. Wybierz przede wszystkim to, co sprawia Ci przyjemność! Idealnie będzie, jeśli pomoże Ci to zwalczyć ewentualne dolegliwości bólowe! Brakuje Ci motywacji? Wskakuj śmiało na trening medyczny lub trening personalny. Razem zdziałamy więcej.

co warto zrobić dla siebie

3. Zbilansowana dieta

Nie musisz wywracać życia do góry nogami. Może okazać się, że dodanie porcji warzyw do posiłku już będzie dobrym krokiem. Warto zacząć od małych kroków i zmieniać to, co możemy etapami. Mniej cukru, mniej gazowanych napojów, dodanie ulubionego owocu do posiłku. Małe rzeczy mają znaczenie!

4. Odpoczynek i czas dla siebie

Nie zapomnij o naładowaniu swoich baterii. Jak samochód daleko nie zajedzie bez paliwa, tak samo Twój organizm nie będzie mógł efektywnie działać bez regeneracji. Zastanów się, jaki odpoczynek będzie dla Ciebie najbardziej efektywny. Może czas odłożyć na bok telefon i wieczne scrollowanie ekranu? Nie lubisz aktywnego wypoczynku? Nic nie szkodzi, pomyśl o spacerach we własnym tempie na świeżym powietrzu czy poczytaniu ulubionej książki.

Chociaż może brzmieć to zbyt „prosto” uwierz, że te podstawy stanowią silny fundament dla poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia!

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy