Ból pleców – fakty i mity

18 kwietnia 2023 Artykuł przeczytasz w 1 min 21 sek

Ból pleców – fakty i mity

Jesteś zmęczony ciągłym bólem pleców, a szukanie na własną rękę rozwiązań nie daje pozytywnych rezultatów? Przeanalizujmy fakty i mity dotyczące bólów pleców. Pamiętaj, że w internecie znajdziesz wiele różnych wypowiedzi na grupach, forach internetowych oraz social mediach. Nie wszystkie są zgodne z prawdą, a niektóre porady mogą wprowadzić w błąd. Dlatego, jeżeli zmagasz się z bólem pleców, skorzystaj z porady wykwalifikowanych osób – fizjoterapeutów, medycznych trenerów personalnych czy nawet ortopedów. Najważniejsze jest, aby nie pogorszyć swojego stanu i sprawić, by ból zniknął.

Ćwiczenia mogą pogłębiać ból – FAKT

Jeśli nie są indywidualnie dobrane do Twojego przypadku lub wykonujesz je niepoprawnie, mogą nasilać ewentualne dolegliwości. Nie wykonuj ćwiczeń, po których czujesz się gorzej i poproś o pomoc specjalistę. Treningi z Youtubem wydają się kuszące, jednak nie muszą mieć przełożenia do Twojej sytuacji.

Siłownia „psuje” Twoje plecy – MIT

Więcej krzywdy może sprawić Ci strach przed ruchem. Siedzący tryb życia jest przyczyną takich chorób, jak cukrzyca czy nadciśnienie. Oczywiście, że nieodpowiednie ćwiczenia, bez fachowej kontroli mogą przyczynić się np. do pogłębienia kontuzji. Ale dobry trener pomoże Ci zadbać o Twoje plecy najlepiej!

Operacja/zabieg to ostateczność – FAKT

Wielu z nich da się skutecznie uniknąć, stosując leczenie zachowawcze, czyli odpowiednie ćwiczenia! Samo „pójście pod nóż” nie zagwarantuje też 100% poprawy. Z kolei rehabilitacja i trening to obowiązkowe zalecenia po ingerencji chirurga, by odzyskać pełną sprawność. Dlatego, jeżeli jesteś po operacji i nie wiesz, co dalej – zgłoś się do mnie. Przeanalizujemy zalecenia i dobierzemy odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Basen jest najlepszy na ból pleców – MIT

Basen jest super i może pomóc! Pod warunkiem że go lubisz i brakuje Ci regularnej aktywności, przy której pracują mięśnie grzbietu. Jednak to odpowiednio dobrane ćwiczenia mobilizacyjne i wzmacniające są najskuteczniejszym rozwiązaniem na ból kręgosłupa. Dlatego, jeżeli nie lubisz lub nie umiesz pływać, a może po prostu nie masz w pobliżu żadnego basenu – nie martw się. Jest wiele innych rozwiązań, które pomogą Ci przezwyciężyć ból bez zajęć w wodzie.

Nie pozwól, aby mity o bólu pleców powstrzymywały Cię przed lepszym samopoczuciem. Zapraszam do skorzystania z mojej oferty treningu medycznego, a zapomnisz o uporczywym problemie.

Może ci się spodobać również

Umów się przez Booksy